Go to top

Jak to się wszystko zaczęło?

Elektryk z wykształcenia...

…Manager z zawodu

Kończąc szkołę średnią – niezwykle formatywny okres w moim życiu, postanowiłem kontynuować naukę elektrotechniki na Politechnice Warszawskiej.  Cała rodzina była zadowolona. Jak mawiał swego czasu 1 z przedstawicieli sceny kabaretowej – Tata się zgodził, mama się zgodziła, niestety Politechnika Warszawska się nie zgodziła i tak wylądowałem na Politechnice Wrocławskiej. Tam po różnych perypetiach – będących istną wyższą szkołą życia – otrzymałem tytuł inżyniera.

Będąc już na studiach magisterskich, gdy tylko pojawił się cień szansy na przeprowadzkę do Warszawy, nie czekałem ani chwili, tym razem Politechnika Warszawska też zgodziła się.

W 2013 r. rozpocząłem pracę w dużej i znanej amerykańskiej korporacji jako Junior Product Manager. Szybko okazało się, że potrzeba wielu umiejętności, aby uczciwie funkcjonować na tym stanowisku. 

Współpraca z centralą we Francji oraz USA, tworzenie i realizacja strategii sprzedaży produktów (ceny, kanały dystrybucji, stany magazynowe, promocje),nadzór w zakresie wybranych działań sprzedażowych nad zespołem przedstawicieli handlowych (nie będąc bezpośrednim przełożonym muszę potrafić motywować do realizacji konkretnych działań), spotkania z klientami strategicznymi B2B, analiza rynku oraz wsparcie techniczne, nadzór   nad   budżetem   marketingowym, zarządzanie zespołem marketingowym, tworzenie kampanii marketingowych firmy/ produktów, współpraca z agencjami marketingowymi oraz projektowanie i prowadzenie szkoleń i wykładów. Jak się szybko okazało to właśnie to ostatnie sprawia mi najwięcej frajdy w pracy.

Otrzymawszy etat cieszyłem się jak małe dziecko… jakieś 8-9 dni. Wtedy usłyszałem, że muszę zastąpić kolegę z pracy w przeprowadzeniu stricte technicznego szkolenia z dość skomplikowanych produktów, których prawie nie znam dla ludzi, którzy zjedli na tym zęby. I tak zaczęła się moja przygoda z mówieniem.

Profesjonalny mówca

Salka szkoleniowa, w której nie powinno mnie być, z ludźmi, którzy nie chcieli tam być w rozmowie o rzeczach, o których nie wiele wiedziałem to najbardziej formujące mnie jako mówcę 3 godziny. Uważam, że dobry mówca, powinien przede wszystkim umieć… słuchać. Potem rozwijałem swoje umiejętności na Akademii Leona Koźmińskiego i szlifowałem warsztat pod okiem znanych mówców jak Łukasz Milewski czy dr Paweł Fortuna, których wiedza i wsparcie przeniosły mnie na nowy poziom w mówieniu.

Występuję na scenach małych i dużych, na konferencjach i zamkniętych eventach firmowych. Uwielbiam mówić do ludzi. Moją główną ideą jest to żeby często trudny techniczny język trafiał do ludzi jak najcelniej. Lubię bawić się formą i słowem. Na scenie staram się ze wszystkich sił być trenerem. Moje starania potwierdziłem międzynarodowym certyfikatem akredytacyjnym Brian Tracy International – MasterClass Business Trainer oraz dyplomem World Class Speaker.

Od ponad 8 lat szkolę (średnio 60 spotkań w roku około 15000 przeszkolonych ludzi), konsultuję i doradzam klientom, sprzedaję i kupuję. To co naprawdę mnie ciekawi to jak mówić, żeby ludzie nas rozumieli, podążali za nami i jak skutecznie sprzedawać bezpośrednio, ze sceny czy w mediach.

Certyfikowany Trener Rozwoju Mentalnego

Po ukończeniu Psychologii biznesu dla Menedżerów w Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie zarażono mnie entuzjazmem, pobudzono do myślenia i refleksji, zacząłem zgłębiać coś co interesowało mnie od dziecka. 

Psychologia. Dziesiątki książek setki artykułów, wykłady i konferencje, szkolenia z negocjacji i warsztaty z mediacji i tak oto znalazłem się na Akademii Trenerów Mentalnych oraz zostałem Certyfikowanym Trenerem Mentalnym. Wszystkie to doświadczenia poparłem dodatkowo międzynarodowym certyfikatem Master Class Coach & Mentor Brian Tracy International.

Pasjonat służb specjalnych wojskowości oraz sportów walki

Wojsko a szczególnie siły specjalne interesowały mnie od zawsze. Równolegle, zawsze fascynował mnie świat służb specjalnych co doprowadziło mnie do miejsca, w którym pisząc te słowa jestem jedynym cywilnym absolwentem Historii Służb Specjalnych Instytutu Historii Wojskowości i Służb Specjalnych Akademii Sztuki Wojennej. To z kolei spowodowało, że dostałem się do grona byłych żołnierzy i oficerów JW GROM i dziś w GROM Group prowadzę zajęcia wyjaśniające mechanizmy i narzędzia z tematyki służb specjalnych. Dodatkowo jestem pomysłodawcą i współtwórcą GROM Business Training, programu szkoleniowego, na którym  razem z płk rez. Piotrem Gąstałem transferujemy naszą wiedzę i doświadczenie do organizacji cywilnych z szeroko rozumianej tematyki zarządzania zespołami. 

Od 2 lat z pasją i zainteresowaniem trenuję PASW oraz KravMaga.

ADRES

ul. Puławska 77 lok. U5

02-595 Warszawa

WOLISZ WYSŁAĆ MAILA?

kontakt@przemekpazera.pl

CHCESZ POGADAĆ? ZADZWOŃ!

+48 724 341 165